Ορισμός εντεταλμένου Δημοτικού Συμβούλου

Αριθμ. Απόφ.: 201

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ Έχοντας υπόψη:

A) Τις διατάξεις του άρθρου 1 και 58 του Ν. 3852/2010 "Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης –Πρόγραμμα Καλλικράτης" (αρμοδιότητες Δημάρχου).

B) Τις διατάξεις του άρθρου 88 του Ν.3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων & Κοινοτήτων» περί εξουσιοδότησης υπογραφών.

Γ) Τις διατάξεις του άρθρου 44 §3 Ν. 3979/2011.

Δ) Τις ανάγκες ομαλής και εύρυθμης λειτουργίας των διαφόρων δομών και υπηρεσιών του Δήμου.

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Ορίζουμε την ακόλουθη Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλο του Δήμου Ελασσόνας Ευφροσύνη Καρκαβανίδου - Σκρέτα του Κωνσταντίνου (αμισθί), της πλειοψηφούσας παράταξης, εκχωρώντας της, την εκτέλεση αρμοδιοτήτων με δικαίωμα υπογραφής αντί του Δημάρχου στα θέματα που αφορούν τον τομέα του Κοινωνικού Παντοπωλείου - Κοινωνικού Φαρμακείου και Βεστιαρίου καθώς επίσης και επισιτισμού.

Η άσκηση των αρμοδιοτήτων της Εντεταλμένης Συμβούλου γίνεται πάντοτε σε συνεννόηση με τον Δήμαρχο και τους αρμόδιους Αντιδημάρχους.

Σε περίπτωση απουσίας, κωλύματος ή άλλης αδυναμίας, την απούσα ή κωλυόμενη Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλο, τις μεταβιβασθείσες ανωτέρω αρμοδιότητες θα ασκεί ο Δήμαρχος.

Από την παρούσα Απόφαση δεν προκαλείται καμία δαπάνη εις βάρος του δημοτικού προϋπολογισμού.

Η παρούσα Απόφαση να δημοσιευθεί σε μία (1) ημερήσια εφημερίδα της πρωτεύουσας του νομού και να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου Ελασσόνας και στον πίνακα ανακοινώσεων του Δημοτικού Καταστήματος.

Ελασσόνα 1-2-2016

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Συνεχίζεται το πρόγραμμα δράσης για την καταπολέμηση της υπογεννητικότητας, μέσω της μη κερδοσκοπικής εταιρείας HOPEgenesis, το οποίο πρόγραμμα προσφέρει δωρε [ ... ]