Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 21-11-2016 ώρα 12:30

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 21η του μηνός Νοεμβρίου του έτους 2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την «Εκμίσθωση αγροτεμαχίων Δήμου Ελασσόνας».

2. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας για την «Ασφάλιση αυτοκινήτων του Δήμου Ελασσόνας».

3. Καθορισμός όρων διακήρυξης δημοπρασίας αγροτεμαχίων του Δήμου Ελασσόνας. (υπόλοιπα αγροτεμάχια που δεν μισθώθηκαν).

4. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης Οικισμού Λεύκης Τ.Κ. Στεφανοβούνου».

5. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την «Εκμίσθωση του Κυλικείου του επιβατικού σταθμού ΚΤΕΛ Ελασσόνας».

6. Έγκριση δαπανών πάγιας προκαταβολής οικονομικού έτους 2016. (Πρόεδροι Τ.Κ. Κοινοτήτων).

7. Έγκριση δαπανών διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016.

8. Έγκριση ανάληψης πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση του έργου «Ασφαλτόστρωση δρόμων και κατασκευή κρασπεδορείθρων στην επέκταση του σχεδίου πόλης Ελασσόνας».

9. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Καπετάνο Δημήτριο». (παραλλαγή δικτύου ηλεκτροφωτισμού).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Τη σύμβαση του έργου της εγκατάστασης φωτοβολταϊκών συστημάτων ισχύος 5MWp για τις ανάγκες της ΔΕΥΑ Ελασσόνας υπέγραψαν την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνα [ ... ]