Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 14-03-2017 ώρα 11:00

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 14η του μηνός Μαρτίου του έτους 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 11:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Εκλογή Αντιπροέδρου Οικονομικής Επιτροπής για την χρονική περίοδο 2017 έως 2019.

2. Έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

3. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση κοιμητηρίων Δ.Ε. Ελασσόνας».

4. Εισήγηση για την αναπροσαρμογή τελών χρήσης κοινοχρήστων χώρων.

5. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικών εκτάσεων στις Τ.Κ. Δρυμού και Σαρανταπόρου».

6. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ. Δρυμού.

7. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την εκδίκαση έφεσης επί δικαστικής απόφασης. (τεχνική εταιρεία Χρήστος Μίχος και ΣΙΑ Ο.Ε.).

8. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την εκδίκαση έφεσης επί δικαστικής απόφασης. (τεχνική εταιρεία Χρήστος Μίχος και ΣΙΑ Ο.Ε.).

9. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την εκδίκαση αγωγής του κ. Χύμα Βασιλείου κατά του Δήμου Ελασσόνας.

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την εκδίκαση αγωγής της υπαλλήλου κ. Ευανθίας Παληκαρά κατά του Δήμου Ελασσόνας.

11. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την εκδίκαση αγωγής του υπαλλήλου κ. Οδυσσέα Μπακούια κατά του Δήμου Ελασσόνας.

12. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής στην υπάλληλο του Δήμου κ. Κουρδή Χριστίνα. (Τεχνικός έλεγχος αυτοκινήτων του Δήμου).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα