Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 11-07-2017 ώρα 13:15

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 11η του μηνός Ιουλίου του έτους 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:15 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Εισήγηση καθορισμού τελών παραχωρούμενων κοινοχρήστων χώρων περιπτέρων.

2. Εισήγηση καθορισμού τέλους χρήσης των χώρων της λαϊκής αγοράς κατά την λειτουργία της ετήσιας εμποροπανήγυρης.

3. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Ανακατασκευή περιβάλλοντος χώρου στίβου Γυμνασίου Ελασσόνας».

4. Έγκριση ανάληψης πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση του έργου «Ανακατασκευή περιβάλλοντος χώρου στίβου Γυμνασίου Ελασσόνας».

5. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Διαμόρφωση χώρου για τη στέγαση του Κ.Α.Π.Η. Δ.Ε. Ελασσόνας».(έλεγχος δικαιολογητικών κατακύρωσης προσωρινού μειοδότη).

6. Γνωμοδότηση επιτροπής διαγωνισμού περί ένστασης κατά τη δημοπρασία κατασκευής του έργου «Ασφαλτόστρωση στην Τ.Κ. Μαγούλας της Δ.Ε. Ποταμιάς».

7. Εξέταση ένστασης – προδικαστικής προσφυγής της εταιρείας ELDONS Ε.Π.Ε. στα πλαίσια διεξαγωγής του διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού «Προμήθεια καυσίμων Δήμου Ελασσόνας 2017. (κατηγορία λιπαντικών).

8. Εισήγηση συμψηφισμού οφειλόμενων μισθωμάτων για τον δημοτικό ξενώνα Βερδικούσιας, με εργασίες συντήρησης που πραγματοποίησε ο μισθωτής.

9. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή της εταιρείας Αντώνιος Αδάμου και ΣΙΑ ΕΤΕ).

10. Έγκριση δικαστικού συμβιβασμού για την πληρωμή οφειλών στην κ. Χαλκίδου Πελαγία. (Προμήθεια λιπαντικών).

11. Έγκριση δικαστικού συμβιβασμού για την πληρωμή οφειλών στον κ. Μπαλαμπάνο Βασίλειο. (χωματουργικές εργασίες αγροτικής οδοποιίας).

12. Αποδοχή δωρεάς ποσού 4.000 ευρώ από την εταιρεία «BRIGHT SHOE Ι.Κ.Ε».

13. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής στην υπάλληλο του Δήμου Γκούντα Ελευθερία. (Αγορά γραμματοσήμων).

14. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής στην υπάλληλο του Δήμου Κουρδή Χριστίνα.(Τεχνικός έλεγχος αυτοκινήτων ΚΤΕΟ).

15. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα