Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 18-09-2017 ώρα 13:00

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 18η του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Διαμόρφωση και ηλεκτροφωτισμός αθλητικών εγκαταστάσεων έναντι ΚΤΕΛ».

2. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Ανακατασκευή περιβάλλοντος χώρου στίβου Γυμνασίου Ελασσόνας».

3. Καθορισμός όρων δημοπρασίας εκμίσθωσης αγροτεμαχίων του Δήμου Ελασσόνας.

4. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια τροφίμων για τις ανάγκες των Παιδικών Σταθμών του Ο.Κ.Π.Α.Π του Δήμου Ελασσόνας».

5. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή κρασπεδορείθρων και τεχνικού στην Τ.Κ. Δολίχης».

6. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίων Δ.Ε. Βερδικούσιας».

7. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Αποκατάσταση – συντήρηση αγροτικής οδοποιίας Δ.Ε. Λιβαδίου».

8. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής στην υπάλληλο του Δήμου κ. Κουρδή Χριστίνα. (Τεχνικός έλεγχος αυτοκινήτων ΚΤΕΟ).

9. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Καπετάνο Δημήτριο. (παραλλαγή δικτύου ηλεκτροφωτισμού οδού Κανάρη).

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (κατάθεση αίτησης καθορισμού προσωρινής τιμής μονάδος στο Πρωτοδικείο για την διάνοιξη του Κ.Χ.230 Α).

11. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή της κ. Ανδρομάχης Λάλου).

12. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση προσφυγής για άρση ρυμοτομικής απαλλοτρίωσης).

13. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης προσωρινής διαταγής της εταιρείας «ΑΚΙΝΗΤΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΕΠΕ»).

14. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης ακυρώσεως της εταιρείας «ΑΚΙΝΗΤΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΕΠΕ»).

15. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
Πρόσκληση εορτασμού 28ης Οκτωβρίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημ [ ... ]

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]