Συνάντηση Ευαγγέλου με Προσκόπους

proskopoiΣυνάντηση με τους κκ. Κορδά Παναγιώτη (Περιφερειακός Έφορος Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας), Νανούλη Κων/νο (Έφορος ακινήτου περιουσίας και οικονομικών) και Λαμπρούλη Κων/νο (Αρχηγός Κατασκηνωτικού Κέντρου "ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ", όλα τους επίλεκτα μέλη του Προσκοπικού κινήματος της Θεσσαλίας είχε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου στο Δημαρχείο της πόλης. Σκοπός της συνάντησης ήταν η ενημέρωση αμφότερων των πλευρών και η επανίδρυση - επανασύσταση του Προσκοπισμού στην Ελασσόνα.

Αμέσως μετά το τέλος της συνάντησης ο κ. Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Γνωρίζω καλά πως τίποτα δεν μπορεί να προχωρήσει χωρίς τη βοήθεια των πολιτών, χωρίς τη βοήθεια των εθελοντικών οργανώσεων, χωρίς το κίνημα αυτό που αναπτύσσεται άδολα, χάρη στις ευαισθησίες των ατόμων που το απαρτίζουν και τα οποία έχουν δίψα για προσφορά. Η δημοτική μας αρχή στηρίζει όλες τις υγιείς και ανόθευτες κινήσεις των εθελοντών και από την πρώτη στιγμή έτεινε χείρα βοηθείας. Θα σταθούμε δίπλα στο πλευρό των Προσκόπων που με την μέχρι σήμερα πορεία τους δείχνουν τον δρόμο της κοινωνικής παρέμβασης με άδολα κριτήρια».

Τη σύμβαση του έργου της εγκατάστασης φωτοβολταϊκών συστημάτων ισχύος 5MWp για τις ανάγκες της ΔΕΥΑ Ελασσόνας υπέγραψαν την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνα [ ... ]