Δήλωση Δημάρχου Ελασσόνας για την 28η Οκτωβρίου

evaggelouΟ Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Σήμερα ο ελληνικός λαός γιορτάζει το έπος του 1940. Μαζί του γιορτάζουν όλοι οι ελεύθεροι άνθρωποι, όλοι οι ελεύθεροι λαοί.

Το παράδειγμα των ηρωικών Ελλήνων, που με το αίμα τους άφησαν ανεξίτηλη βούλα αίματος στον χάρτη των παγκόσμιων αγώνων για ελευθερία, αποτελεί παράδειγμα που ξεπερνάει κατά πολύ τα σύνορα της χώρας.

Σήμερα, πιο πολύ από ποτέ, ας εντρυφήσουμε στις σελίδες της ιστορίας και ας διδαχθούμε από την στάση εκείνων των Ελλήνων. Τίποτα δεν κερδίζεται χωρίς θυσίες, τίποτα δεν κερδίζεται αν κάποιος δεν σαλπίσει πραγματικό προσκλητήριο εθνικής ενότητας και ομοψυχίας.

Οι καιροί είναι δύσκολοι και επικίνδυνοι. Η χώρα μας διαθέτει όμως τα απαραίτητα ιστορικά πρότυπα, πάνω στα οποία μπορούμε να χτίσουμε το μέλλον μας. Στο χέρι μας είναι να προβάλλουμε αυτά ακριβώς τα πρότυπα και όχι όλα αυτά που ναρκοθετούν την πορεία μας στο αύριο.

Εύχομαι χρόνια πολλά σε όλους τους Έλληνες όπου γης.

Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2017 10:58
Ευχαριστήριο μήνυμα Δημάρχου

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου και η Δημοτική Αρχή νιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει δημόσια τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ. Κων/νο Αγοραστό και της υπηρεσ [ ... ]

«Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια όλους του υπουργούς Δημοσίας Τάξεως που έσκυψαν πάνω στο πρόβλημα του Λιβαδίου, και γενικότερα της επαρχίας Ελασσόνας, την ηγεσία της  [ ... ]