Δήλωση Δημάρχου Ελασσόνας για την 28η Οκτωβρίου

evaggelouΟ Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Σήμερα ο ελληνικός λαός γιορτάζει το έπος του 1940. Μαζί του γιορτάζουν όλοι οι ελεύθεροι άνθρωποι, όλοι οι ελεύθεροι λαοί.

Το παράδειγμα των ηρωικών Ελλήνων, που με το αίμα τους άφησαν ανεξίτηλη βούλα αίματος στον χάρτη των παγκόσμιων αγώνων για ελευθερία, αποτελεί παράδειγμα που ξεπερνάει κατά πολύ τα σύνορα της χώρας.

Σήμερα, πιο πολύ από ποτέ, ας εντρυφήσουμε στις σελίδες της ιστορίας και ας διδαχθούμε από την στάση εκείνων των Ελλήνων. Τίποτα δεν κερδίζεται χωρίς θυσίες, τίποτα δεν κερδίζεται αν κάποιος δεν σαλπίσει πραγματικό προσκλητήριο εθνικής ενότητας και ομοψυχίας.

Οι καιροί είναι δύσκολοι και επικίνδυνοι. Η χώρα μας διαθέτει όμως τα απαραίτητα ιστορικά πρότυπα, πάνω στα οποία μπορούμε να χτίσουμε το μέλλον μας. Στο χέρι μας είναι να προβάλλουμε αυτά ακριβώς τα πρότυπα και όχι όλα αυτά που ναρκοθετούν την πορεία μας στο αύριο.

Εύχομαι χρόνια πολλά σε όλους τους Έλληνες όπου γης.

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
Πρόσκληση εορτασμού 28ης Οκτωβρίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημ [ ... ]

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]