Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης ανάβει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ελασσόνας

xatzigiannisΤο Σάββατο 10 Δεκεμβρίου ένας από τους σημαντικότερους δημιουργούς ερμηνευτές της σύγχρονης ελληνικής μουσικής σκηνής, ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, ανάβει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ελασσόνας και χαρίζει σε όλους μια απολαυστική συναυλία.

Απολαύστε ένα δημιουργό και ένα πρόγραμμα που μαζί με τα γνωστά, αισιόδοξα και τρυφερά τραγούδια που έχουμε αγαπήσει θα υπάρχουν και δύο καινούρια από την συνεργασία του με την Λίνα Νικολακοπούλου.

Πρόγραμμα που περιλαμβάνει «σταθμούς» στην πορεία του Μ.Χ, από την έκπληξη της πρώτης εποχής («Άγγιγμα Ψυχής», «Κρυφό Φιλί») ,την εξωτερίκευση της εποχής των μεγάλων συναυλιών («Όλα ή Τίποτα», «Δεν Φεύγω», «Χέρια Ψηλά», «Το Καλοκαίρι μου», «Πιο Πολύ», «Αν μου Τηλεφωνούσες» κ.α.), μέχρι την εσωτερικότητα των: «Ο Βυθός», «Το Πάρτι», «Σε Ποιόν να Πω», «Μέσα σου Βρίσκομαι» και την ανήσυχη εποχή του «Θα Χαθώ Πριν Φύγω».

Μαζί του, μια νέα ερμηνεύτρια , η Βίκυ Καρατζόγλου, που φαίνεται να γοητεύει το ελληνικό κοινό με το χαρακτηριστικό βελούδινο ηχόχρωμα της φωνής της.

Μια ιδιαίτερη παρουσία που τα τελευταία χρόνια την συναντήσαμε να ξεχωρίζει, μέσα σε αξιόλογα μουσικά αλλά και θεατρικά σχήματα και που τώρα κυκλοφορεί τον πρώτο προσωπικό δίσκο «Τα όνειρά μου αληθινά». Πρώτο δείγμα, το τραγούδι «Όνειρο» που αγαπήθηκε αμέσως από όλα τα ραδιόφωνα της χώρας μας.

Τους πλαισιώνει μια από τις καλύτερες μπάντες των ημερών οι: Σόλων Αποστολάκης (πιάνο-πλήκτρα), Σπύρος Μάζης (μπάσο),Γιώργος Μητσοτάκης(τύμπανα), Χρήστος Γκάτσος(ηλεκτρική και ακουστική κιθάρα) και Αριέτα Σαϊτά (βιολί)

ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΟ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΧΑΡΙΤΣΗ • Ευαγγέλου: Σημαντικό έργο για την Ελασσόνα

Από το γραφείο τύπου του δήμου Ελασσόνας, αναφορικά με το θέμα που προέκυψε με την καταλληλότητα του νερού στη Δολίχη, επισημαίνονται τα εξής:

Το Σάββατο 10 Δεκεμβρίου ένας από τους σημαντικότερους δημιουργούς ερμηνευτές της σύγχρονης ελληνικής μουσικής σκηνής, ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, ανάβει το Χριστουγε [ ... ]

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερα ο ελληνικός λαός γιορτάζει το έπος του 1940. Μαζί του γιορτάζουν όλοι οι ελεύθεροι άνθρωποι, [ ... ]

Το μικρότερο ΜΕΓΑΛΟ αναρροφητικό σάρωθρο με τις μεγαλύτερες επιδόσεις, κατάλληλο για τον πλέον αποτελεσματικό καθαρισμό δρόμων, πλατειών, πεζοδρομίων, πεζοδρόμων [ ... ]

Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017
Πρόσκληση "Μελίσσι 2017"

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στο ετήσιο μνημόσυνο των εκτελεσθέντων πατριωτών από τα Γερμανικά στρατεύμ [ ... ]

ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016 ΑΙΘΟΥΣΑ ΘΕΑΤΡΟΥ «ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΒΑΣ. ΦΑΡΜΑΚΗ» Την θεατρική Παράσ [ ... ]

Το Φεστιβάλ Δράμας συνεχίζει το ταξίδι του και κάνει μια στάση στη Ελασσόνα, την Αίθουσα Θεάτρου Δημάρχου Βασ [ ... ]

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2016 ημέρα Παρασκευή και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δ [ ... ]