Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης ανάβει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ελασσόνας

xatzigiannisΤο Σάββατο 10 Δεκεμβρίου ένας από τους σημαντικότερους δημιουργούς ερμηνευτές της σύγχρονης ελληνικής μουσικής σκηνής, ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, ανάβει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ελασσόνας και χαρίζει σε όλους μια απολαυστική συναυλία.

Απολαύστε ένα δημιουργό και ένα πρόγραμμα που μαζί με τα γνωστά, αισιόδοξα και τρυφερά τραγούδια που έχουμε αγαπήσει θα υπάρχουν και δύο καινούρια από την συνεργασία του με την Λίνα Νικολακοπούλου.

Πρόγραμμα που περιλαμβάνει «σταθμούς» στην πορεία του Μ.Χ, από την έκπληξη της πρώτης εποχής («Άγγιγμα Ψυχής», «Κρυφό Φιλί») ,την εξωτερίκευση της εποχής των μεγάλων συναυλιών («Όλα ή Τίποτα», «Δεν Φεύγω», «Χέρια Ψηλά», «Το Καλοκαίρι μου», «Πιο Πολύ», «Αν μου Τηλεφωνούσες» κ.α.), μέχρι την εσωτερικότητα των: «Ο Βυθός», «Το Πάρτι», «Σε Ποιόν να Πω», «Μέσα σου Βρίσκομαι» και την ανήσυχη εποχή του «Θα Χαθώ Πριν Φύγω».

Μαζί του, μια νέα ερμηνεύτρια , η Βίκυ Καρατζόγλου, που φαίνεται να γοητεύει το ελληνικό κοινό με το χαρακτηριστικό βελούδινο ηχόχρωμα της φωνής της.

Μια ιδιαίτερη παρουσία που τα τελευταία χρόνια την συναντήσαμε να ξεχωρίζει, μέσα σε αξιόλογα μουσικά αλλά και θεατρικά σχήματα και που τώρα κυκλοφορεί τον πρώτο προσωπικό δίσκο «Τα όνειρά μου αληθινά». Πρώτο δείγμα, το τραγούδι «Όνειρο» που αγαπήθηκε αμέσως από όλα τα ραδιόφωνα της χώρας μας.

Τους πλαισιώνει μια από τις καλύτερες μπάντες των ημερών οι: Σόλων Αποστολάκης (πιάνο-πλήκτρα), Σπύρος Μάζης (μπάσο),Γιώργος Μητσοτάκης(τύμπανα), Χρήστος Γκάτσος(ηλεκτρική και ακουστική κιθάρα) και Αριέτα Σαϊτά (βιολί)

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
Πρόσκληση εορτασμού 28ης Οκτωβρίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημ [ ... ]

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]