Ξεκινούν οι ασφαλτοστρώσεις στο Δήμο Ελασσόνας –Υπογράφτηκε η σύμβαση 3.000.000 ευρώ!

asf5aΜε την υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου μετά από δημοπρασία, προϋπολογισμού 3.080.000 ευρώ,  ξεκινάνε οι ασφαλτοστρώσεις και τσιμεντοστρώσεις στο δήμο Ελασσόνας. Το συμφωνητικό εκτέλεσης έργου υπογράφτηκε σήμερα ανάμεσα στον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και στον κ. Αστέριο Σανίδα, νόμιμο εκπρόσωπο της εταιρείας «Λατομεία Τυρνάβου Α.Ε».

Το έργο αφορά ασφαλτοστρώσεις – τσιμεντοστρώσεις στις Δ.Ε Ελασσόνας – Ποταμιάς – Βερδικούσιας – Ολύμπου και Καρυάς. Το έργο χρηματοδοτείται από τη ΣΑΤΑ.

Αμέσως μετά την υπογραφή του συμφωνητικού ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου δήλωσε:

Ένα μεγάλο έργο που αφορά τις ασφαλτοστρώσεις στον δήμο Ελασσόνας, προϋπολογισμού μελέτης 3.080.000 ευρώ ξεκινάει. Γνωρίζοντας τις ανάγκες των χωριών μας και με προγραμματισμό, ο οποίος θα έπρεπε να νικήσει και την γραφειοκρατία, ξεκινάμε και θα ολοκληρώσουμε ταχύτατα το μεγάλο αυτό έργο που θα δώσει νέα πνοή στην ασφαλή μετακίνηση ανθρώπων και εμπορευμάτων. Συνεχίζουμε...

asf5b

Με την υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου μετά από δημοπρασία, προϋπολογισμού 3.080.000 ευρώ,  ξεκινάνε οι ασφαλτοστρώσεις και τσιμεντοστρώσεις στο δήμο Ελασ [ ... ]

Τρίτη 16 Απριλίου 2019 08:23
Ανακοίνωση

Το Σάββατο 20 Απριλίου και ώρα 20:00 στην αίθουσα "Δημάρχου Βασίλη Φαρμάκη" ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου διοργανώνει εκδήλωση με θέμα "Απολογισμός έργου - Πρ [ ... ]

Ένα έργο προϋπολογισμού 5.000.000 ευρώ που αφορά το αποχετευτικό σύστημα της Τσαριτσάνης ξεκίνησε και αναμένεται με την ολοκλήρωσή του να συμβάλει τα μέγιστα στην προ [ ... ]

Τον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου επισκέφτηκαν μαθητές του 1ου Γενικού Λυκείου Ελασσόνας, μετά από πρόσκληση του ίδιου του δημάρχου, με αφορμή το πρώτο βραβεί [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας προχωράει σε ανοιχτό διαγωνισμό, μέσω του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων για την:

Τρίτη 9 Απριλίου 2019
Έκθεση Ζωγραφικής