ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ Διεξαγωγής φανερής πλειοδοτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση θέσεων περιπτέρων του Δήμου Ελασσόνας

Γνωστοποιείται ότι ο Δήμαρχος του Δήμου Ελασσόνας – Νομού Λάρισας προσκαλεί τους ενδιαφερομένους, σε φανερή πλειοδοτική δημοπρασία, με κριτήριο κατακύρωσης την μεγαλύτερη προσφορά για την εκμίσθωση θέσεων περιπτέρων του Δήμου Ελασσόνας.

Η δημοπρασία θα διεξαχθεί στα γραφεία της έδρας του Δήμου Ελασσόνας οδός 6ης Οκτωβρίου 57, την 24η του μηνός Δεκεμβρίου του έτους 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10.00 π.μ. έως 11:00 π.μ. Σε περίπτωση μη πραγματοποίησης ή ολοκλήρωσης των δημοπρασιών για οποιαδήποτε λόγο, αυτές θα επαναληφθούν την ίδια ώρα, την Δευτέρα 31 του μηνός Δεκεμβρίου του έτους 2018.

Για να γίνει κάποιος δεκτός στη δημοπρασία θα πρέπει να καταθέσει στην Επιτροπή διενέργειας της δημοπρασίας γραμμάτιο του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων ή εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης τράπεζας αξίας ίσης με το 10% του ετήσιου αρχικού μισθώματος για τη θέση περιπτέρου για την οποία επιθυμεί να εκδηλώσει ενδιαφέρον.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τους όρους και τα δικαιολογητικά συμμετοχής στη δημοπρασία οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στον Δήμο Ελασσόνας καθημερινά κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες (αρμόδια κ. Τζήκα Δέσποινα τηλ. 24933 50221 και Κωνσταντίνου Βασίλειος 24933 50244).

Η παρούσα διατίθεται δωρεάν στο site του Δήμου www.dimoselassonas.gr, στο Διαύγεια και στον πίνακα ανακοινώσεων του Δήμου και των ανωτέρω αναφερόμενων Οικισμών για ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Ελασσόνα 11-12-2018

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Για τους όρους πατήστε εδώ