Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 23-05-2018 ημέρα Τετάρτη ώρα 20:00

Σας καλούμε στησυνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την23ητου μηνόςΜαΐουτου έτους 2018 ημέρα Τετάρτηκαι ώρα 20:00με ταπαρακάτω θέματαημερήσιας διάταξης:

1. Ορισμός υδρονομέων άρδευσης για την αρδευτική περίοδο 2018. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Σαπουνάς.

2. Έγκριση συμμετοχής στο Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» για την προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού για την αναβάθμιση των παιδικών χαρών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

3. Έγκριση συμμετοχής στο Πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» για την υλοποίηση του έργου «Επισκευή – συντήρηση σχολικών κτιρίων και αύλειων χώρων ».Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

4. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Μαΐου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Έγκριση της έκθεσης εσόδων – εξόδων Α' τριμήνου 2018 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας. Για να δείτε την εισήγηση πατήστε εδώ

6. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου μετά από εισήγηση της Οικονομικής Επιτροπής. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Ορισμός υπευθύνου λογαριασμού για τις πληρωμές έργων ΕΣΠΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση συμμετοχής του Δήμου στο Πρόγραμμα Μαθητείας των δομών επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης για το σχολικό έτος 2018 – 2019. Εισηγητής η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

9. Εξέταση αιτημάτων συλλόγων για οικονομική ενίσχυση. Εισηγητής η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Με την υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου μετά από δημοπρασία, προϋπολογισμού 3.080.000 ευρώ,  ξεκινάνε οι ασφαλτοστρώσεις και τσιμεντοστρώσεις στο δήμο Ελα [ ... ]

Τρίτη 16 Απριλίου 2019 08:23