Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 29-01-2019 ημέρα Τρίτη ώρα 13:30

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 29ητου μηνός Ιανουαρίου του έτους 2019 ημέρα Τρίτη και ώρα 13:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση τροποποίησης του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

2. Σύσταση της Επιτροπής Επίλυσης Φορολογικών Διαφορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Σύσταση της Επιτροπής Διεξαγωγής Δημοπρασιών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση εκμίσθωσης του δημοτικού ξενώνα Καρυάς. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Αποδοχή και κατανομή συμπληρωματικής χρηματοδότησης για την κάλυψη των λειτουργικών αναγκών των σχολείων (κατά προτεραιότητα δαπάνες θέρμανσης). Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

6. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Ιανουαρίου στον ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Αποδοχή και κατανομή συμπληρωματικής χρηματοδότησης ΚΑΠ στον ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2019. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

9. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

10. Σύσταση επιτροπών για την προσωρινή και οριστική παραλαβή έργων και κλήρωση των Δ.Σ. που θα συμμετέχουν σε αυτές. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

11. Έγκριση πρωτοκόλλων προσωρινής και οριστικής παραλαβής έργων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

12. Έγκριση 2ου ΑΠΕ του έργου «Αντικατάσταση στέγης Δημοτικού Σχολείου Καλλιθέας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

13. Έγκριση 2ου ΑΠΕ του έργου «Αντικατάσταση στέγης Κλειστού Γυμναστηρίου Γυμνασίου Καλλιθέας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

14. Έγκριση της υπ' αριθμό 1/2019 μελέτης του έργου «Ανάπλαση πλατείας Τ.Κ. Ευαγγελισμού». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

15. Έγκριση του Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης έτους 2019 του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Δ.Σ και Πρόεδρος του ΟΚΠΑΠ κ. Φώτιος Καραγκόγκος.

16. Σύσταση των επιτροπών «Επισκευής και συντήρησης οχημάτων» και «Προμήθειας υλικών επισκευής οχημάτων»». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Αστέριος Στούπας.

17. Έγκριση διενέργειας διαγωνισμού για την «Προμήθεια και τοποθέτηση εξοπλισμού για την αναβάθμιση των παιδικών χαρών». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Γκέκας.

18. Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου στο Διοικητικό Συμβούλιο της ΣΦΑΓΕΙΑ ΟΛΥΜΠΟΥ Α.Ε. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

19. Εξέταση αιτήματος του Κυνηγητικού Συλλόγου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

20. Γνωμοδότηση επί της μελέτης περιβαλλοντικών επιπτώσεων επενδυτικών δραστηριοτήτων της εταιρίας ΤΕΔΡΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

21. Έγκριση εξειδίκευσης της πίστωσης για την κάλυψη των δαπανών των εκδηλώσεων «Καυκάκεια». Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

22. Έγκριση διοργάνωσης εκδηλώσεων την περίοδο της Αποκριάς. Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

Πίνακας Αποδεκτών:

1. κ. Δήμαρχος.

2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Με την υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου μετά από δημοπρασία, προϋπολογισμού 3.080.000 ευρώ,  ξεκινάνε οι ασφαλτοστρώσεις και τσιμεντοστρώσεις στο δήμο Ελα [ ... ]

Τρίτη 16 Απριλίου 2019 08:23