Στο δήμο Ελασσόνας οι αιτήσεις επανασύνδεσης του ηλεκτρικού

dei-logoΤις αιτήσεις των πολιτών για επανασύνδεση ηλεκτρικού ρεύματος παραλαμβάνει από τη Δευτέρα 16/12/2013 ο δήμος Ελασσόνας και στη συνέχεια θα τις προωθήσει στην αρμόδια επιτροπή της ΔΕΗ. Προηγουμένως, τις αιτήσεις θα εξετάσει η κοινωνική υπηρεσία του Δήμου.

Οι πολίτες που αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τη ΔΕΗ, δηλαδή έχει κοπεί το ρεύμα ή πρόκειται άμεσα να κοπεί λόγω αδυναμίας καταβολής του αντιτίμου του λογαριασμού, μπορούν να προσέρχονται στα κατά τόπους καταστήματα των Δημοτικών Ενοτήτων καθώς και στα ΚΕΠ του Δήμου Ελασσόνας, προκειμένου να υποβάλουν την αίτησή τους.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα ή το διαβατήριο καθώς και τον τελευταίο λογαριασμό της ΔΕΗ.

Περισσότερες πληροφορίες θα δίνονται στο τηλεφωνικό κέντρο του δήμου Ελασσόνας και στο τηλέφωνο 2493350224.

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]