Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 11-07-2017 ώρα 13:15

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 11η του μηνός Ιουλίου του έτους 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:15 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Εισήγηση καθορισμού τελών παραχωρούμενων κοινοχρήστων χώρων περιπτέρων.

2. Εισήγηση καθορισμού τέλους χρήσης των χώρων της λαϊκής αγοράς κατά την λειτουργία της ετήσιας εμποροπανήγυρης.

3. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Ανακατασκευή περιβάλλοντος χώρου στίβου Γυμνασίου Ελασσόνας».

4. Έγκριση ανάληψης πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση του έργου «Ανακατασκευή περιβάλλοντος χώρου στίβου Γυμνασίου Ελασσόνας».

5. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Διαμόρφωση χώρου για τη στέγαση του Κ.Α.Π.Η. Δ.Ε. Ελασσόνας».(έλεγχος δικαιολογητικών κατακύρωσης προσωρινού μειοδότη).

6. Γνωμοδότηση επιτροπής διαγωνισμού περί ένστασης κατά τη δημοπρασία κατασκευής του έργου «Ασφαλτόστρωση στην Τ.Κ. Μαγούλας της Δ.Ε. Ποταμιάς».

7. Εξέταση ένστασης – προδικαστικής προσφυγής της εταιρείας ELDONS Ε.Π.Ε. στα πλαίσια διεξαγωγής του διεθνούς ηλεκτρονικού διαγωνισμού «Προμήθεια καυσίμων Δήμου Ελασσόνας 2017. (κατηγορία λιπαντικών).

8. Εισήγηση συμψηφισμού οφειλόμενων μισθωμάτων για τον δημοτικό ξενώνα Βερδικούσιας, με εργασίες συντήρησης που πραγματοποίησε ο μισθωτής.

9. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή της εταιρείας Αντώνιος Αδάμου και ΣΙΑ ΕΤΕ).

10. Έγκριση δικαστικού συμβιβασμού για την πληρωμή οφειλών στην κ. Χαλκίδου Πελαγία. (Προμήθεια λιπαντικών).

11. Έγκριση δικαστικού συμβιβασμού για την πληρωμή οφειλών στον κ. Μπαλαμπάνο Βασίλειο. (χωματουργικές εργασίες αγροτικής οδοποιίας).

12. Αποδοχή δωρεάς ποσού 4.000 ευρώ από την εταιρεία «BRIGHT SHOE Ι.Κ.Ε».

13. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής στην υπάλληλο του Δήμου Γκούντα Ελευθερία. (Αγορά γραμματοσήμων).

14. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής στην υπάλληλο του Δήμου Κουρδή Χριστίνα.(Τεχνικός έλεγχος αυτοκινήτων ΚΤΕΟ).

15. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2018 10:25