Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 13-12-2017 ώρα 12:30

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 13η του μηνός Δεκεμβρίου του έτους 2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Κατάρτιση σχεδίου προϋπολογισμού εσόδων και εξόδων του Δήμου Ελασσόνας έτους 2018.

2. Κατάρτιση Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης έτους 2018.

3. Εισήγηση τροποποίησης του Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης έτους 2017.

4. Έγκριση τευχών δημοπράτησης της μελέτης του έργου με τίτλο «Αναβάθμιση αστικού χώρου στο Δήμο Ελασσόνας».

5. Ορισμός υπαλλήλου ως εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Καπετάνο Δημήτριο. (Τοποθέτηση ηλεκτρικού μετρητή σε δημοτικό κτίριο στην Δ.Ε. Λιβαδίου).

6. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής. (επέκταση δικτύου ηλεκτροφωτισμού).

7. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης Τ.Κ. Ασπροχώματος.

8. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση Κόφφα Λουκά).

9. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης του Βασιλείου Πρακατέ για την διαδικασία εκούσιας δικαιοδοσίας).

10. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Τετάρτη 11 Απριλίου 2018 06:37