Πρόσκληση Έκτακτης Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 27-02-2018 ώρα 12:30

Σας καλούμε να έλθετε σε έκτακτη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 27η του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έκθεση εσόδων – εξόδων (Δ΄ τριμήνου 2017) για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού έτους 2017.

2. Καθορισμός όρων δημοπρασίας εκμίσθωσης δημοτικών αγροτεμαχίων (επανάληψη δημοπρασίας).

3. Έγκριση 2ου πρακτικού διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού για την εκπόνηση της μελέτης «Μελέτη ανοικτού κολυμβητηρίου Ελασσόνας».

4. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2018.

5. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή τοιχίων αντιστήριξης στην Δ.Ε. Λιβαδίου».

6. Έγκριση ανάληψης πολυετούς υποχρέωσης για την «Προμήθεια υγρών καυσίμων και λιπαντικών έτους 2018».

7. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής επ΄ονόματι του κ. Καπετάνου Δημητρίου.

8. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή κ. Κων/νου Μιχόπουλου).

9. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση έφεσης του κ. Αναστασίου Παπαφωτίου).

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (υπόθεση Δημάρχου Ελασσόνας).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Με τον Γενικό Γραμματέα Υποδομών κ. Γ. Δέδε, παρουσία του υφυπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων κ Β. Κόκκαλη, συναντήθηκε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Ευαγγέλου,  [ ... ]