Πρόσκληση Συνεδρίασης Επιτροπής Ποιότητας Ζωής 24-04-2018 και ώρα 13:30

Σας καλούμε να προσέλθετε στην δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα του Δήμου Ελασσόνας, την 24ηΑπριλίουτου έτους 2018, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 μ.μ., για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Γνωμοδότηση για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στη θέση «Γκρεμούρα» της αγροτικής περιοχής της τοπικής κοινότητας Γιαννωτών, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας.

2. Γνωμοδότηση για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στη θέση «Αγελαδαριά» της αγροτικής περιοχής της τ.κ. Μεσοχωρίου, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας.

3. Χορήγηση παράτασης ωραρίου μουσικής σε Καταστήματα Υγειονομικού Ενδιαφέροντος.

4. Κοπή δέντρων

5. Γνωμοδότηση για την έγκριση Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) για τον σταθμό συμπληρωματικής κάλυψης της DIGEA-ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΠΑΡΟΧΟΣ Α.Ε., στη θέση «Βερδικούσα» του Δήμου Ελασσόνας.

6. Εξέταση αιτήσεων που αφορούν παραχώρηση χρήσης κοινόχρηστου χώρου για τοποθέτηση τραπεζοκαθισμάτων .

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Διονύσιος Αθαν. Μπαλούκας

Με τον Γενικό Γραμματέα Υποδομών κ. Γ. Δέδε, παρουσία του υφυπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων κ Β. Κόκκαλη, συναντήθηκε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Ευαγγέλου,  [ ... ]

Στα πλαίσια της δικτύωσης το προσωπικό του Κέντρου Κοινότητας Ελασσόνας πραγματοποίησε συνάντηση με τον ΟΑΕΔ Λάρισας στις 9 Μαΐου και με το προσωπικό του ΟΑΕΔ Ελασ [ ... ]