Πρόσκληση Συνεδρίασης ΟΕ 21-05-2018 ημέρα Δευτέρα ώρα 10:00

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 21η του μηνός Μαϊου του έτους 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έκθεση εσόδων – εξόδων (Α΄τριμήνου 2018) για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού έτους 2017.

2. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Ανάπλαση Κ.Χ. στην Τ.Κ. Στεφανοβούνου».

3. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Κατασκευή τοιχίων αντιστήριξης στην Δ.Ε. Λιβαδίου».

4. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Διαμόρφωση και ηλεκτροφωτισμός κοιμητηρίου Τ.Κ. Σαρανταπόρου».

5. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικών εκτάσεων στις Τ.Κ. Γιαννωτών και Μεσοχωρίου με σκοπό την εγκατάσταση κτηνοτροφικών μονάδων.

6. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2018.

7. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αγωγής 59 υπαλλήλων του Δήμου).

8. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (άσκηση ενδίκων μέσων επί της με αριθ. 5/2018 απόφαση Ειρηνοδικείου Ελασσόνας).

Ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ

Ευαγγέλου: Να ανοίξουμε, όσο μπορούμε περισσότερο, την ομπρέλα προστασίας για τους αδύναμους Το εγκαίνια του Κέντρου Κοινότητας Ελασσόνας πραγματοποιήθηκαν χθες  [ ... ]

Μετά τη συνάντηση με τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ. Κώστα Αγοραστό, ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση: Όπως έγινε γνωστό σήμερα, σε  [ ... ]