Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 09-07-2018 και ώρα 13:30

Αριθμ. Πρωτ: 9022

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 9η του μηνός Ιουλίου του έτους 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2018.

2. Καθαρισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Τσιμεντόστρωση οδού και κατασκευή σωληνωτών στην Τ.Κ. Δομενίκου», δέσμευση και διάθεση πίστωσης, έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός όρων διακήρυξης.

3. Καθαρισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή τοιχίου αντιστήριξης στην Τ.Κ. Λυκουδίου», δέσμευση και διάθεση πίστωσης, έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός όρων διακήρυξης (ανάκληση της υπ. αριθμ. 50/2018 απόφασης της Ο.Ε.)

4. Καθορισμός όρων διενέργειας, φανερής πλειοδοτικής και προφορικής δημοπρασίας με σκοπό την εγκατάσταση ενός (1) ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ στην ετήσια εμποροπανήγυρη της Δημοτικής Κοινότητας Ελασσόνας.

5. Καθορισμός όρων διακήρυξης δημοπρασίας δημοτικής έκτασης στον Οικισμό Καλυβίων της Τ.Κ. Κοκκινοπηλού για την εγκατάσταση σταθμού βάσης τηλεπικοινωνιών.

Ελασσόνα 5 -07-2018

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Με την υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου μετά από δημοπρασία, προϋπολογισμού 3.080.000 ευρώ,  ξεκινάνε οι ασφαλτοστρώσεις και τσιμεντοστρώσεις στο δήμο Ελα [ ... ]