ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 19:00 θα πραγματοποιηθεί ειδική δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ελασσόνας, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 217 του Ν. 3463/2006 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, στην Ελασσόνα στην αίθουσα «Δημάρχου Βασιλείου Φαρμάκη».

Στη συνεδρίαση θα γίνει ο απολογισμός πεπραγμένων της Δημοτικής Αρχής σε ότι αφορά την οικονομική κατάσταση, τη διοίκηση του Δήμου και την εφαρμογή του προγράμματος δημοτικής δράσης.

Καλούνται οι δημότες, οι κάτοικοι καθώς και οι συνδικαλιστικοί, επιστημονικοί και κοινωνικοί φορείς του Δήμου να παρευρεθούν.

Στην ειδική αυτή δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου τοποθετούνται όλες οι δημοτικές παρατάξεις και μπορούν να πάρουν το λόγο τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου και τα μέλη των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου.

Κάθε φορέας, δημότης, κάτοικος ή φορολογούμενος από το Δήμο Ελασσόνας έχει δικαίωμα να διατυπώσει παρατηρήσεις σχετικές με τον απολογισμό στη συνεδρίαση αυτή.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χω [ ... ]