ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΠΟΣΟΣΤΟΥ 30% ΤΩΝ ΚΕΝΩΘΕΝΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΕΡΩΝ

Ο Δήμος Ελασσόνας γνωστοποιεί ότι στις 3 Δεκεμβρίου , ημέρα Δευτέρα και ώρα 10.00 π.μ. στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου του Δημαρχείου, η αρμόδια Επιτροπή διεξαγωγής δημοπρασιών του άρθρου 1, του Π.Δ 270/81, όπως αυτή ορίστηκε με την υπ΄αριθμ. 205/2015 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου, θα προβεί στην πραγματοποίηση δημόσιας κλήρωσης για τον προσδιορισμό των θέσεων ποσοστού 30% των κενωθέντων περιπτέρων(όπως αυτά αναφέρονται στις 186/2017 και 298/2018 αποφάσεις Δ.Σ), τα οποία στη συνέχεια θα παραχωρηθούν ύστερα από προκήρυξη έναντι καταβολής τέλους, στις κατηγορίες των προσώπων που αναφέρονται αναλυτικά στην παράγραφο 4 του άρθρου 76 του ν. 4257/2014(άτομα με αναπηρία(Α.με.Α),πολύτεκνοι και πολεμιστές Κύπρου).

Επισημαίνεται ότι το υπόλοιπο 70% των περιπτέρων θα διατεθεί με δημοπρασία .

Για το εγγραφο πατήστε εδώ

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]