Διανομή προϊόντων ΤΕΒΑ

Ελασσόνα: 15-03-2019

Ο Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD), ανακοινώνει ότι:

Την Τρίτη 19/03/2019 και την Τετάρτη 20/03/2019 και ώρες: 09.00 ως 14.30, θα πραγματοποιηθεί διανομή προϊόντων, αποκλειστικά στους ωφελούμενους του Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής» του ΤΕΒΑ, στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ελασσόνας, στις παλιές εργατικές κατοικίες, στην Παλαιά Εθνική Οδό Ελασσόνας – Λάρισας.

Συγκεκριμένα την Τρίτη 19/03/2019 θα γίνει η διανομή μόνο για τους κατοίκους των παρακάτω δημοτικών διαμερισμάτων:

ΑΕΤΟΡΑΧΗ, ΒΑΛΑΝΙΔΑ, ΓΑΛΑΝΟΒΡΥΣΗ, ΔΟΜΕΝΙΚΟ,ΔΡΥΜΟΣ, ΕΛΑΣΣΟΝΑ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ, ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ, ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ, ΜΙΚΡΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ, ΣΤΕΦΑΝΟΒΟΥΝΟ, ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ.

Την Τετάρτη 20/03/2019 θα γίνει η διανομή μόνο για τους κατοίκους των παρακάτω δημοτικών διαμερισμάτων:

ΑΜΟΥΡΙ, ΑΝΑΛΗΨΗ, ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΑ, ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ, ΓΙΑΝΝΩΤΑ, ΔΟΛΙΧΗ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ, ΚΑΛΥΒΙΑ, ΚΑΡΥΑ, ΚΟΚΚΙΝΟΠΗΛΟΣ, ΚΡΑΝΕΑ, ΚΡΥΟΒΡΥΣΗ, ΛΙΒΑΔΙ, ΛΟΥΤΡΟ, ΛΟΦΟΣ, ΛΥΚΟΥΔΙ, ΜΑΓΟΥΛΑ, ΜΕΓΑΛΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ, ΜΕΣΟΧΩΡΙ, ΜΗΛΕΑ, ΠΡΑΙΤΩΡΙ, ΠΥΘΙΟ, ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟ, ΣΚΟΠΙΑ, ΣΥΚΑΜΙΝΕΑ, ΣΥΚΕΑ, ΤΣΑΠΟΥΡΝΙΑ.

Οι ωφελούμενοι για να παραλάβουν τα είδη θα πρέπει να έχουν την αίτηση- ένταξη τους στο ΚΕΑ, αποδεικτικό του ΑΜΚΑ, ή εξουσιοδότηση εφόσον παραλαμβάνει τρίτο πρόσωπο. Παρακαλούμε όπως μεριμνήσετε για την μεταφορά των προϊόντων με προσωπικά είδη μεταφοράς (τσάντες).

Τηλέφωνα Επικοινωνίας: 2493350253 - 2493350239

ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ –