«Θεσμοθετούνται Περιβαλλοντικές δράσεις στο Δήμο Ελασσόνας»

dEL01

Οι δράσεις θα πραγματοποιηθούν από 1 έως και 5 Ιουλίου 2020.

Με πρωτοβουλία του Δήμου Ελασσόνας θεσμοθετούνται ημέρες περιβάλλοντος σε όλη την επικράτεια του δήμου ώστε να ευαισθητοποιηθεί η τοπική κοινωνία και να γίνει πιο ενεργή η συμμετοχή όλων.

Στα πλαίσια αυτών των δράσεων ο δήμος απεύθυνε κάλεσμα σε τοπικούς φορείς, συλλόγους, εθελοντικές ομάδες, μαθητές και ομάδες πολιτών της επικράτειας του Δήμου Ελασσόνας, να συμμετάσχουν σε δράσεις περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προτάσεις δράσεών τους έως 25 Ιουνίου στο γραφείο δημάρχου (υπόψιν καs Κρανιώτου).

Ενδεικτικά αναφέρονται οι προτεινόμενοι τομείς δραστηριοποίησης ως εξής:
Δενδροφυτεύσεις
Φύτευση λουλουδιών και καλλωπισμός κοινόχρηστων χώρων
Διαμόρφωση μονοπατιών
Ποδηλατάδες
Εργαστήρια ζωγραφικής
Μουσικές μίνι εκδηλώσεις
Δημιουργία αφίσας, μπάνερ, πινακίδων

Δεκτή κάθε άλλη πρόταση που ενισχύει και υποστηρίζει το χαρακτήρα της προσπάθειας .
Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 6989634213 (κ.Κρανιώτου) και 2493022610 (κ. Τρικάλη)

Ν. ΓΑΤΣΑΣ: ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ ΤΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ – Η ΑΓΩΝΙΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ

Παρουσία του Διοικητή του Αστυνομικού τμήματος Ελασσόνας κ. Π. Μουταφίδη πραγματοποιήθηκε σύσκεψη στο δημαρχείο Ελασσόνας για το θέμα της διαχείρισης των αδέσπο [ ... ]

Ν. Γάτσας: «Άμεσα να αποζημιωθούν οι αμυγδαλοπαραγωγοί»