Ευαγγέλου: Υπογράφουμε τις αιτήσεις σύνδεσης με το Φυσικό Αέριο για να «τρέξει» γρηγορότερα το έργο

evaggelouypografi«Ένα μεγάλο έργο για την πόλη της Ελασσόνας και γενικότερα για την επαρχία μας είναι έτοιμο να ξεκινήσει. Το έργο αυτό θα προχωρήσει με γρηγορότερους ρυθμούς, ανάλογα με τον αριθμό των αιτήσεων που θα υπογραφούν από τους πολίτες.

Η σύνδεση νοικοκυριών και επιχειρήσεων στο δίκτυο παροχής φυσικού αερίου θα προσδώσει πολλά και σημαντικά οφέλη σε όλους τους πολίτες του Δήμου μας. Καλώ όλους να προσέρθουν στα γραφεία του Δήμου και να ενημερωθούν από τους αρμόδιους υπαλλήλους για τη διαδικασία υπογραφής των συμβάσεων». Τα παραπάνω δήλωσε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, υπογράφοντας την ατομική του αίτηση σύνδεσης με το Φυσικό Αέριο.

Υπενθυμίζεται πως οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται στο Δημαρχείο και να συμπληρώνουν τις σχετικές αιτήσεις στις κυρίες Παληκαρά Ευανθία και Γκαλίτσιου Σταματία. Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα 24933-50242 & 24933-50251.

Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2018 10:25
Ολοκληρώνεται το ασανσέρ

Ολοκληρώνεται και παραδίνεται, τους επόμενους μήνες, στους πολίτες της Ελασσόνας, το ασανσέρ στον χώρο του πάρκινγκ κάτω από τη ΔΕΥΑΕΛ. Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκο [ ... ]

Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2018 10:01