Κατασκευή δικτύου ομβρίων στην Κρανέα Ελασσόνας

simvasideyaelΣτην υπογραφή σύμβασης ανάμεσα στην Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης - Αποχέτευσης Ελασσόνας (Δ.Ε.Υ.Α.ΕΛ.) και στην Τεχνική Εταιρεία Γκουντούρας Αθανάσιος & ΣΙΑ Ε.Τ.Ε προχώρησαν ο πρόεδρος της Επιχείρησης κ. Ανέστης Σερετίδης και ο εκπρόσωπος της τεχνικής εταιρείας κ. Γκουντούρας Αθανάσιος, παρουσία του δημάρχου Ελασσόνας κ. Νίκου Ευαγγέλου.

Σκοπός του έργου είναι η κατασκευή δευτερευόντως δικτύου ομβρίων και η σύνδεση αυτού με τον κεντρικό αγωγό στην Δ.Κ. Κρανέας Ελασσόνας. Η συμβατική αξία του έργου ανέρχεται σύμφωνα με την προσφορά του αναδόχου στο ποσό των 25.638,43 € (18.397,77 € εργασίες, 3.311,60 € ΓΕ&ΕΟ, 3.256,41 € απρόβλεπτα και 672,65 € πρόβλεψη αναθεώρησης).

Αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Η ΔΕΥΑΕΛ συνεχίζει απρόσκοπτα το έργο της, συμβάλλοντας στην δημιουργία των απαραίτητων υποδομών, δίνοντας λύση σε μικρά και μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζει η Επαρχία μας. Ο σχεδιασμός μας και η υλοποίησή του, που αφορά τα αναγκαία, για την περιοχή, έργα, συνεχίζεται κανονικά.

Ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΕΛ κ. Ανέστης Σερετίδης, με τη σειρά του δήλωσε:

Αξιοποιούμε το προσωπικό, τους διαθέσιμους πόρους και την τεχνογνωσία της ΔΕΥΑΕΛ προς όφελος των συμπολιτών μας. Το έργο μας το αμέσως προσεχές διάστημα θα εντατικοποιηθεί.

Τρίτη 28 Αυγούστου 2018 06:05
Αναβολή εκδήλωσης

Η προγραμματισμένη, για σήμερα, εκδήλωση για την πανσέληνο του Αυγούστου, στην Άζωρο, αναβάλλεται λόγω καιρικών συνθηκών. Η χθεσινή εκδήλωση που ήταν προγραμματισ [ ... ]

Αριθμ. Πρωτ: 11386 Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Κα [ ... ]