Κατασκευή δικτύου ομβρίων στην Κρανέα Ελασσόνας

simvasideyaelΣτην υπογραφή σύμβασης ανάμεσα στην Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης - Αποχέτευσης Ελασσόνας (Δ.Ε.Υ.Α.ΕΛ.) και στην Τεχνική Εταιρεία Γκουντούρας Αθανάσιος & ΣΙΑ Ε.Τ.Ε προχώρησαν ο πρόεδρος της Επιχείρησης κ. Ανέστης Σερετίδης και ο εκπρόσωπος της τεχνικής εταιρείας κ. Γκουντούρας Αθανάσιος, παρουσία του δημάρχου Ελασσόνας κ. Νίκου Ευαγγέλου.

Σκοπός του έργου είναι η κατασκευή δευτερευόντως δικτύου ομβρίων και η σύνδεση αυτού με τον κεντρικό αγωγό στην Δ.Κ. Κρανέας Ελασσόνας. Η συμβατική αξία του έργου ανέρχεται σύμφωνα με την προσφορά του αναδόχου στο ποσό των 25.638,43 € (18.397,77 € εργασίες, 3.311,60 € ΓΕ&ΕΟ, 3.256,41 € απρόβλεπτα και 672,65 € πρόβλεψη αναθεώρησης).

Αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Η ΔΕΥΑΕΛ συνεχίζει απρόσκοπτα το έργο της, συμβάλλοντας στην δημιουργία των απαραίτητων υποδομών, δίνοντας λύση σε μικρά και μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζει η Επαρχία μας. Ο σχεδιασμός μας και η υλοποίησή του, που αφορά τα αναγκαία, για την περιοχή, έργα, συνεχίζεται κανονικά.

Ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΕΛ κ. Ανέστης Σερετίδης, με τη σειρά του δήλωσε:

Αξιοποιούμε το προσωπικό, τους διαθέσιμους πόρους και την τεχνογνωσία της ΔΕΥΑΕΛ προς όφελος των συμπολιτών μας. Το έργο μας το αμέσως προσεχές διάστημα θα εντατικοποιηθεί.

Αίτηση για το πρόγραμμα επανασύνδεσης στο δίκτυο ηλεκτρικού ρεύματος αλλά και την παροχή εφάπαξ ειδικού βοηθήματος μπορούν να υποβάλλουν στον Δήμο Ελασσόνας όσα  [ ... ]

Με τον Γενικό Γραμματέα Υποδομών κ. Γ. Δέδε, παρουσία του υφυπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων κ Β. Κόκκαλη, συναντήθηκε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Ευαγγέλου,  [ ... ]

Στα πλαίσια της δικτύωσης το προσωπικό του Κέντρου Κοινότητας Ελασσόνας πραγματοποίησε συνάντηση με τον ΟΑΕΔ Λάρισας στις 9 Μαΐου και με το προσωπικό του ΟΑΕΔ Ελασ [ ... ]

Τετάρτη 06 Ιουνίου 2018 11:58