Πολιτιστική Βραδιά στο Τελωνείο

και παράλληλα να εμπλουτιστεί η υπάρχουσα συλλογή που έχουμε στο Παλαιό Τελωνείο Ελασσόνας, έτσι ώστε να γίνει επισκέψιμη και στο ευρύ κοινό, διοργανώνουμε μια ενημερωτική Βραδιά στο Παλαιό Τελωνείο για την αρχαία ιστορία του τόπου μας και υποδεχόμαστε ένα αρχαίο εύρημα της περιοχής του Πυθίου Ελασσόνας (επιγραφή σε λίθινη στήλη) το οποίο ανάγεται στη περίοδο της περραιβικής Τρίπολης το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018 στις 7:30μμ στον χώρο του Παλιού Τελωνείου Ελασσόνας.

Την βραδιά θα πλαισιώσει μουσικά η Παιδική χορωδία του Δήμου Ελασσόνας με τη Διεύθυνση της Μαέστρου Ευλαμπίας Ντούλα.

Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 11:26
Αστική ανάπλαση Τσαριτσάνης

Στην υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου με αντικείμενο την αστική ανάπλαση κοινόχρηστων χώρων στο κέντρο της Τσαριτσάνης προχώρησαν ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νί [ ... ]

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2018 11:16