Το ΤΕΕ στον Δήμαρχο Ελασσόνας

teeΕθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμαρχο Ελασσόνας, Νίκο Γάτσα πραγματοποίησε ο πρόεδρος, Νίκος Παπαγεωργίου και μέλη της Διοικούσας επιτροπής του Περιφερειακού Τμήματος Κεντρικής & Δυτικής Θεσσαλίας του ΤΕΕ, την Τρίτη 8 Οκτωβρίου 2019, στο πλαίσιο εθιμοτυπικών συναντήσεων που ξεκίνησε με πρωτοβουλία του ΤΕΕ για τη θεμελίωση των βάσεων συνεργασίας με τις νέες δημοτικές αρχές.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν μεταξύ άλλων μια σειρά ζητημάτων που αφορούν και τις δύο πλευρές και έχουν να κάνουν με το τεχνικό πρόγραμμα του Δήμου, την εκπόνηση του Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας, το πλάνο ενεργειακής αναβάθμισης των κτιρίων και εξοικονόμησης ενέργειας, τις προτάσεις για αξιοποίηση του Ολύμπου και τα προβλήματα που προκύπτουν από την υποστελέχωση της ΥΔΟΜ Ελασσόνας.

Στην συνάντηση, παρευρέθηκαν ο Γενικός Γραμματέας, Αστέριος Νάρης, το μέλος της Διοικούσας Επιτροπής, Βασίλης Γερογιάννης, τα μέλη της Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, Νίκος Μίχος και Ανέστης Σερετίδης και από την πλευρά του Δήμου, ο Αντιδήμαρχος πολεοδομίας - προγραμματισμού και οργάνωσης, Δημήτρης Καρανίκας και ο Αντιδήμαρχος τεχνικών έργων – αγροτικής οικονομίας, Ιωάννης Δραγατσίκης.

Μετά από πρόσκληση του Δημάρχου, ο κ. Γιάννης Ράπτης κάτοικος Κοκκινόγης και αγρότης στο επάγγελμα, επισκέφτηκε τον κ. Γάτσα στο γραφείο του εξηγώντας του τις συνθή [ ... ]

Ανακοίνωση εξέδωσε το Γραφείο Τύπου του Δήμου Ελασσόνας σχετικά με δημοσιεύματα των ηλεκτρονικών μέσων ενημέρωσης για τη φιλοξενία ανήλικων προσφύγων σε ξενώνα τ [ ... ]

Συνάντηση εργασίας με τους προέδρους των κοινοτήτων της Δημοτικής Ενότητας Σαρανταπόρου του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας στ [ ... ]

Συνάντηση με το Δ.Σ. του Συλλόγου Ελασσονιτών Μονάχου "Ο Νικοτσάρας" είχε την περασμένη εβδομάδα στη γερμανική πόλη Έρντινγκ κοντά στο Μόναχο ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ [ ... ]