Δωρεά από το «Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος» στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ελασσόνας

stavrn2

Στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ελασσόνας παραδόθηκαν σημαντικές ποσότητες τροφίμων, δωρεά του Ιδρύματος «Σταύρος Νιάρχος».

Η διάθεση των τροφίμων πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος ενίσχυσης ευπαθών κοινωνικών ομάδων που έχουν πληγεί από τις οικονομικές συνέπειες του νέου κορονοϊού COVID-19.

Είχε προηγηθεί η υπογραφή μνημονίου συνεργασίας μεταξύ του Δημάρχου Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα και της Κ.Ε.Δ.Ε που μεταξύ άλλων ορίζει ως υποχρέωση του Δήμου να μεριμνήσει για τη ορθή και δίκαιη διανομή των ειδών στις οικογένειες που το έχουν ανάγκη μέσω του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

Η παραλαβή των προϊόντων έγινε από την Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πρόνοιας κ. Φρόσω Καρκαβανίδου-Σκρέτα. Η διανομή αυτή τη φορά θα πραγματοποιηθεί λόγω των νέων περιοριστικών μέτρων κατ΄ οίκον μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που θα έχει η Αντιδημαρχία Πρόνοιας με τον κάθε ωφελούμενο ξεχωριστά.

Το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ελασσόνας ευχαριστεί θερμά το Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος» για τη στήριξη του και την Κ.Ε.Δ.Ε. για τον συντονισμό του εγχειρήματος.

Πληροφορίες Αντιδήμαρχος Πρόνοιας κ. Φρόσω Καρκαβανίδου-Σκρέτα

τηλέφωνα επικοινωνίας: 2493025440 - 6945591722

stavrn1   stavrn3

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]