Παραχώρησης θέσεων περιπτέρων σε Α.Με.Α., πολυτέκνους και πολεμιστές Κύπρου στον Δήμο Ελασσόνας

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι που έχουν την ιδιότητα των Ατόμων με Αναπηρία (Α.με.Α), Πολυτέκνων ή Πολεμιστών Κύπρου να υποβάλλουν στο Δήμο Ελασσόνας τα απαιτούμενα δικαιολογητικά όπως αναλύονται παρακάτω για την παραχώρηση των θέσεων περιπτέρων, με την καταβολή αντίστοιχου ετήσιου τέλους ανά τετραγωνικό μέτρο κοινόχρηστου χώρου, που καταλαμβάνει η κατασκευή περιπτέρου ως εξής:

1. Μία νέα θέση στην πλατεία Ανθέων επι της οδού Κανάρη στην Δημοτική Κοινότητα Ελασσόνας με ποσό 20,00 €/ τ.μ.

2. Μία νέα θέση στην αρχή του χώρου στάθμευσης των αυτοκινήτων στο Νότιο μέρος(χώρος μεταξύ γέφυρας και συμβολής με την οδό προς βιολογικό-νεκροταφείο) στην Δημοτική Κοινότητα Ελασσόνας με ποσό 20,00 €/ τ.μ.

3. Μία νέα θέση στην Δημοτική Κοινότητα Κρανέας στην άνω πλατεία με ποσό 15,00 €/ τ.μ.

4. Μία νέα θέση στην Τοπική Κοινότητα Καλλιθέας στην είσοδο του οικισμού θέση ΄΄Εξοχικό΄ με ποσό 10,00 €/ τ.μ.

Για την περίληψη διακήρυξης πατήστε εδώ

Για το πλήρες κείμενο πατήστε εδώ

Το καλοκαίρι του 2019, το Θεσσαλικό Θέατρο παρουσιάζει το έργο ΤΟ ΧΩΜΑ ΒΑΦΤΗΚΕ ΚΟΚΚΙΝΟ, που ανέβηκε με μεγάλη επ [ ... ]

Τρίτη 9 Απριλίου 2019