Διαβούλευση - Γνωμοδότηση επί του εγκεκριμένου κειμένου Στρατηγικού Σχεδιασμού του Δήμου Ελασσόνας

sima dimouΤο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα (Ε.Π.) συνιστά ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα τοπικής ανάπτυξης και βελτίωσης της διοικητικής ικανότητας του Δήμου.

Στην Α΄φάση του Ε.Π. που περιλαμβάνει τον Στρατηγικό Σχεδιασμό αποτυπώνεται το όραμα του Δήμου και καθορίζονται οι προτεραιότητες της τοπικής ανάπτυξης

και της οργάνωσης των υπηρεσιών του Δήμου και των Νομικών Προσώπων του και εξειδικεύονται οι δράσεις της πενταετίας για την επίτευξη των στόχων.

Με την υπ΄αριθ. 105/2016 Απόφαση Δημοτικού Συμβουλίου εγκρίθηκε το Σχέδιο του Στρατηγικού Σχεδιασμού 2015- 2019 του Δήμου Ελασσόνας, το οποίο τίθεται προς συζήτηση στη Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης.

Το σχέδιο Στρατηγικού Σχεδιασμού παράλληλα αναρτάται στην ιστοσελίδα του Δήμου για δημόσια διαβούλευση και καλούνται οι πολίτες και οι τοπικοί φορείς να υποβάλουν τις προτάσεις τους μέσω της συμπλήρωσης του ερωτηματολογίου που ακολουθεί.

Το ερωτηματολόγιο συμπληρώνεται και αποστέλλεται έως τις 10/6/2016 είτε εγγράφως προς την διεύθυνση ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ, ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ, ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ, 6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα, είτε ηλεκτρονικά στην διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για πληροφορίες ή διευκρινήσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Προγραμματισμού, Ανάπτυξης και Οργάνωσης, κ. Γ Σβάρνα, τηλ. : 2493350234, email : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για να δείτε το κείμενο του Στρατηγικού Σχεδιασμού πατήστε pdf-logo εδώ

Για να κατεβάσετε το ερωτηματολόγιο πατήστε word εδώ

Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 11:26
Αστική ανάπλαση Τσαριτσάνης