«Ημέρα χωρίς αυτοκίνητο» με δράσεις αθλητισμού από το Δήμο Ελασσόνας

kiniti1Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας ο Δήμος Ελασσόνας διοργάνωσε την "Ημέρα χωρίς αυτοκίνητο" και το τουρνουά μίνι βόλεϊ στην κεντρική πλατεία της Ελασσόνας, σε συνεργασία με το Γυμναστικό Σύλλογο Ένωση Ελασσόνας.

Την εκδήλωση χαιρέτισε ο Δήμαρχος Ελασσόνας Νικ. Γάτσας, ο οποίος δήλωσε μεταξύ άλλων:

«Η προώθηση βιώσιμων προτύπων κινητικότητας συνδέεται με το σεβασμό στο δημόσιο χώρο, την προστασία του περιβάλλοντος και τη βελτίωση της ποιότητας της ζωής μας. Χρειάζεται μεγαλύτερη ευαισθητοποίηση και ενδιαφέρον από τους τοπικούς φορείς, έτσι ώστε να υποστηριχθούν πρωτοβουλίες προς αυτή την κατεύθυνση. Στόχος μας είναι να περιορίσουμε την κυκλοφορία των αυτοκινήτων στο εμπορικό κέντρο, στους αθλητικούς πυρήνες και τις γειτονιές με σχολικές μονάδες.

Ευχαριστώ τις μικρές αθλήτριες, τους προπονητές και τις διοικήσεις του ΓΣΕΕ και του Γυμναστικού Συλλόγου Δεσκάτης για τη συμμετοχή τους στο τουρνουά».

voley1     voley15

Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019
Πρόσκληση

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019