Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 5-4-2013 ώρα 12:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 5η του μηνός Απριλίου του έτους 2013, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση του ετήσιου προγράμματος δράσης έτους 2013 του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

2. Έγκριση του Επιχειρησιακού Προγράμματος 2012 – 2014 του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

3. Έγκριση εκμίσθωσης της εκμετάλλευσης του δημοτικού δάσους Βερδικούσιας στον Δασικό Συνεταιρισμό Εργασίας. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

4. Έγκριση παραχώρησης οχήματος καθαριότητας (όχημα ανακύκλωσης) στον Ενιαίο Σύνδεσμο Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων Δήμων και Κοινοτήτων Ν. Λάρισας. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Παχόπουλος.

5. Συγκρότηση επιτροπής προσδιορισμού αξίας ακινήτων που περιλαμβάνονται στις πράξεις εφαρμογής σύμφωνα με το Π.Δ. 5/1986. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

6. Έγκριση του πορίσματος της επιτροπής του άρθρου 186 του Ν. 3463/2006 για την ανταλλαγή δημοτικού οικοπέδου με οικόπεδο ιδιοκτησίας Άννας και Γεωργίου Μεζίλη. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

7. Έγκριση της υπ' αριθμό 1/2013 επικαιροποιημένης μελέτης του έργου «Επισκευή – ανακαίνιση κοινοτικού καταστήματος Τ.Κ. Μεγ. Ελευθεροχωρίου». Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

8. Έγκριση της υπ' αριθμό 16/2012 επικαιροποιημένης μελέτης του έργου «Συντήρηση σχολικών κτιρίων Δ.Ε. Αντιχασίων, Λιβαδίου, Ολύμπου, Σαρανταπόρου και Τ.Κ. Καρυάς». Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

9. Έγκριση χορήγησης άδειας ίδρυσης και λειτουργίας επιχείρησης προσφοράς υπηρεσιών διαδικτύου στο κατάστημα (καφετέρια) ιδιοκτησίας κ. Χαράλαμπου Καριπίδη στην Δ.Κ. Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Μιλτιάδης Βαρσάμης

10. Εξέταση αιτήματος της κ. Γεωργίας Τακούλα για μίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ. Στεφανοβούνου με σκοπό την ανέγερση ποιμνιοστασίου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Μιλτιάδης Βαρσάμης.

Σημείωση: Λόγω του μεγάλου μεγέθους των κειμένων των θεμάτων με αριθμό 1 και 2, αυτά θα σταλούν ηλεκτρονικά σε όσους Δ.Σ. διαθέτουν ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Οι Δ.Σ που δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο μπορούν να τα παραλάβουν από την γραμματεία του Δημάρχου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΙΑΠΗΣ

Στη συνάντηση εργασίας που πραγματοποίησε στη Λάρισα η «Α.Ε.ΝΟ.Λ. Α.Ε.» στο πλαίσιο της Διατοπικής Συνεργασίας «ΟΛΥΜΠΟΣ - Προϊόντα, Περιβάλλον, Πολιτισμός» μεταξύ τη [ ... ]

Στο κάλεσμα της Αντιδημαρχίας Πολιτισμού για το άναμμα του χριστουγεννιάτικου δέντρου το βράδυ της Δευτέρας 2 Δεκεμβρίου, μικροί και μεγάλοι έδωσαν το παρόν στην κ [ ... ]