Πρόσκληση Συνεδρίασης Δ.Σ. 14-02-2014 ώρα 14:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 14η του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2014, ημέρα Παρασκευή και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση διενέργειας της «Προμήθειας υλικών συντήρησης, επισκευής και επέκτασης αρδευτικών εγκαταστάσεων και αντλιοστασίων». Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

2. Έγκριση, λόγω αναπομπής, του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2014 του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης & Παιδείας του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Οργανισμού κ. Κων/νος Κορακίδης.

3. Έγκριση, λόγω αναπομπής, του Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης έτους 2014 του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης & Παιδείας του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Οργανισμού κ. Κων/νος Κορακίδης.

4. Αποδοχή χρηματοδότησης ύψους 101.900,22 € για την κάλυψη των λειτουργικών αναγκών των σχολείων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

5. Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου Κατασκευή αντιπλημμυρικών έργων στην ιδιοκτησία Κουτούμπα στην Τ.Κ. Ευαγγελισμού. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

6. Εξέταση αιτημάτων μείωσης των καταβαλλόμενων μισθωμάτων δημοτικών ακινήτων (καταστημάτων). Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

7. Έγκριση ανοίγματος νέων τραπεζικών λογαριασμών του Δήμου. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

8. Έγκριση χορήγησης αδειών υπαίθριου πλανόδιου εμπορίου τύπου Β. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Μιλτιάδης Βαρσάμης.

9. Έγκριση διοργάνωσης του Διεθνή Αγώνα Ορειβατικού Σκι στον Όλυμπο. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Γεώργιος Πασχόπουλος.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΙΑΠΗΣ

Τετάρτη 26 Ιουνίου 2019 12:04
Εγκρίθηκε το Open Mall της Ελασσόνας