Δωρεάν εξετάσεις υγείας

ygeia1Από την Αντιδημαρχία Πολιτισμού – Νεολαίας – Εθελοντισμού – Τουρισμού και εξυπηρέτησης του Πολίτη του δήμου Ελασσόνας ανακοινώνεται πως:

Στο πλαίσιο του προγράμματος πρόληψης από τις κινητές μονάδες της 5ης Υγειονομικής Περιφέρειας Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδας σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 04/05/2015 στην Ελασσόνα θα πραγματοποιούνται οι παρακάτω εξετάσεις:

Μαστογραφία (πρόγραμμα πρόληψης για τον καρκίνο του μαστού σε γυναίκες ηλικίας 40 έως 60 ετών) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6994283031.

(Ο Μαστογράφος θα βρίσκεται στο προαύλιο χώρο του Κέντρου Υγείας Ελασσόνας.)

Μέτρηση οστικής μάζας (έλεγχο για οστεοπόρωση σε γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση και σε άνδρες άνω των 60 ετών) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6971819429.

Έλεγχος αναπνευστικής λειτουργίας (σπειρομέτρηση για καπνιστές/στριες άνω των 40 ετών) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6937382674.

Μικροβιολογικές και Αιματολογικές εξετάσεις (γενικές και βιοχημικές) κατόπιν ραντεβού στο τηλ.6977922482.

( Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στην κινητή μονάδα που θα βρίσκεται στο Δημοτικό Parking δίπλα στο Πνευματικό Κέντρο.

Για ραντεβού θα μπορείτε να επικοινωνείτε από Τετάρτη 29/4/2015 από 9.00-14.00π.μ.

Με την υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου μετά από δημοπρασία, προϋπολογισμού 3.080.000 ευρώ,  ξεκινάνε οι ασφαλτοστρώσεις και τσιμεντοστρώσεις στο δήμο Ελα [ ... ]

Τρίτη 16 Απριλίου 2019 08:23
Απολογισμός έργου

Το Σάββατο 20 Απριλίου και ώρα 20:00 στην αίθουσα "Δημάρχου Βασίλη Φαρμάκη" ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου διοργανώνει εκδήλωση με θέμα "Απολογισμός έργου - Πρ [ ... ]