Δήμαρχος Ελασσόνας

gatsasΟ Νίκος Γάτσας γεννήθηκε το 1976 και μεγάλωσε στην Ελασσόνα.

Σπούδασε στη Νομική Σχολή του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης από το 1995-1999.

Έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στη Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ στην Αγγλία από το 2001-2002 με ειδίκευση στο Ευρωπαϊκό Δίκαιο και τις Πολιτικές της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Ορκίστηκε δικηγόρος στο Πρωτοδικείο Λάρισας το 2002 και δραστηριοποιείται επαγγελματικά στην Ελασσόνα.

Eκλέχτηκε πρώτη φορά δημοτικός σύμβουλος το 2010 εώς και το 2019.

Είχε αναλάβει αντιδήμαρχος Διοικητικών Υπηρεσιών και ΚΕΠ το 2013-2014.

Διετέλεσε πρόεδρος και μέλος πολιτιστικών συλλόγων του Δήμου Ελασσόνας

Είναι παντρεμένος με την κ. Φανή Παλιγιάννη και πατέρας 2 μικρών παιδιών

Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2019
Ελευθέρια 2019