Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 02-07-2018 και ώρα 13:00

Αριθμ. Πρωτ: 8557

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 2η του μηνός Ιουλίου του έτους 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2018.

2. Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας εκμίσθωσης δημοτικών εκτάσεων Τ.Κ. Γιαννωτών – Μεσοχωρίου.

3. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για παράσταση (21/9/2018) στο Τριμελές Εφετείο Λάρισας (Ν.Χ. Λιαπόπουλος & Σια ΕΤΕ).

4. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας έργου «Αντικατάσταση στέγης κλειστού γυμναστηρίου Γυμνασίου Καλλιθέας.

5. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας έργου «Αντικατάσταση στέγης Δημοτικού Σχολείου Καλλιθέας.

6. Έγκριση 5ου πρακτικού δημοπρασίας «Προμήθειας υγρών καυσίμων – λιπαντικών 2018-2019 Δήμου Ελασσόνας»-Αποσφράγισης Οικονομικών Προσφορών κατηγορίας λιπαντικών.

7. Έγκριση διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού και τεχνικών προδιαγραφών για την ανάθεση της υπηρεσίας «Εκπόνηση του Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής κινητικότητας του Δήμου Ελασσόνας», δέσμευση και διάθεση πίστωσης, καθορισμού όρων διακήρυξης και συγκρότησης επιτροπών διενέργειας / ενστάσεων/ παραλαβής

8. Καθαρισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή αγωγού μεταφοράς νερού υδροδότησης ποιμνιοστασίων ΔΚ Λιβαδίου», δέσμευση και διάθεση πίστωσης, έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός όρων διακήρυξης.

Ελασσόνα 28-06-2018

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 11:26