Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 28-08-2018 και ώρα 13:30

Αριθμ. Πρωτ: 11386

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 28η του μηνός Αυγούστου του έτους 2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Κατασκευή αγωγού τοιχίου αντιστήριξης στην Τ.Κ. Λυκουδίου».

2. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου (Προσφυγή Αποστολάρα Ι. – Τριμελές Διοικητικό Πρωτοδικείο)

3. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου (Αγωγή Α. Αδάμου και Σια ΕΤΕ - Ειρηνοδικείο Ελασσόνας)

4. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Αστική ανάπλαση κοινόχρηστων χώρων στο κέντρο της Δ.Κ. Τσαριτσάνης».

5. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης, έγκριση τευχών δημοπράτησης και ορισμός επιτροπής διαγωνισμού του έργου «Δίκτυο Αποχέτευσης ΔΚ Κρανέας Ελασσόνας»

6. Απ' ευθείας ανάθεση λόγω κατ' επείγοντος εργασιών συντήρησης αρδευτικών εγκαταστάσεων ΔΕ (λόγω έλλειψης πίστωσης).

Ελασσόνα, 24 -8-2018

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ