Πρόσκληση Συνεδρίασης Δ.Σ. 25-07-2014 ώρα 14:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 25η του μηνός Ιουλίου του έτους 2014, ημέρα Παρασκευή και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση έκθεσης εσόδων – εξόδων Β' Τριμήνου 2014 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

2. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2014. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

3. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος έτους 2014. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

4. Έγκριση απόδοσης στον Οργανισμό Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης & Παιδείας της χρηματοδότησης ΚΑΠ μηνός Ιουλίου ύψους 30.251,98 €». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

5. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2014 του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης & Παιδείας. Εισηγητής ο Δ.Σ. κ. Κωνσταντίνος Κορακίδης.

6. Αποδοχή χρηματοδότησης ύψους 154.451,27 € για την εξόφληση των πάσης φύσεως οφειλών του Ελληνικού Δημοσίου στο πλαίσιο του Ν. 3756/2009. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

7. Αποδοχή χρηματοδότησης ύψους 51.000,00 € για την επισκευή και συντήρηση σχολικών κτιρίων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

8. Έγκριση κατανομής πιστώσεων ΣΑΤΑ έτους 2013 (Δόσεις 10η και 11η 2013). Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

9. Έγκριση Έκθεσης Πεπραγμένων έτους 2013 της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Δ.Σ. κ. Χαρίσιος Γκουντούρας.

10. Έγκριση Ισολογισμού έτους χρήσης 2013 της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Δ.Σ. κ. Χαρίσιος Γκουντούρας.

11. Εξέταση αιτήματος της Ι.Μ. Ελασσόνας για οικονομική ενίσχυση. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

12. Έγκριση πινάκων νομέων έτους 2014. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Δραγατσίκης.

13. Σύσταση Επιτροπών Προσωρινής και Προσωρινής και Οριστικής Παραλαβής έργων και κλήρωση των Δημοτικών Συμβούλων για τη συμμετοχή τους σε αυτές. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

14. Έγκριση της προμελέτης του έργου «Εγκατάσταση επεξεργασίας λυμάτων Δ.Δ. Κρανέας».Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

15. Έγκριση οριστικής παραλαβής της μελέτης «Μελέτη Πυρόσβεσης – Πυρανίχνευσης Αίθουσας Πολλαπλών Χρήσεων 1ου Δημοτικού Σχολείου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Φώτης Τζιόκας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΙΑΠΗΣ

Τετάρτη 26 Ιουνίου 2019 12:04
Εγκρίθηκε το Open Mall της Ελασσόνας