Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 29-9-2014 ώρα 13:30

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 29η του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2014, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Ακρόαση της Εταιρείας Μ.Τ. Α.Τ.Ε. για την «Προμήθεια και εγκατάσταση τηλεμετρικού συστήματος διαχείρισης και ελέγχου διαρροών στα δίκτυα ύδρευσης του Δήμου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

2. Σύσταση της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

3. Σύσταση της Επιτροπής Επίλυσης Φορολογικών Διαφορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση διάθεσης πίστωσης για την κάλυψη της δαπάνης εορτασμού της 6ης Οκτωβρίου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Έγκριση χρήσης υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

6. Έγκριση εκμίσθωσης δημοτικών αγροτεμαχίων στις Τ.Κ. Βαλανίδας, Γαλανόβρυσης, Δολίχης, Λουτρού, Μαγούλας, Σκοπιάς και Στεφανοβούνου και στις Δ.Κ. Ελασσόνας και Τσαριτσάνης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Εξέταση αιτήματος του μισθωτή του δημοτικού ξενώνα Κρανέας για συμψηφισμό οφειλών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Εξέταση αιτήματος του μισθωτή του κυλικείου του επιβατικού σταθμού Ελασσόνας για μείωση του καταβαλλόμενου μισθώματος. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

9. Έγκριση επιστροφής αχρεωστήτως καταβληθέντων ποσών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

10. Εξέταση αιτημάτων νομέων για παραχώρηση επιπλέον βοσκοτόπου από το περίσσευμα της Δ.Κ. Κρανέας και της Τ.Κ. Άκρης. Εισηγητής η Αντιδήμαρχος κ. Χρυσούλα Προβίδα.

11. Έγκριση υποβολής αιτήματος για την έκδοση ρυθμιστικών διατάξεων καυσοξύλευσης. Εισηγητής η Αντιδήμαρχος κ. Χρυσούλα Προβίδα.

12. Κλήρωση και ορισμός Δημοτικού Συμβούλου στην Επιτροπή Παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ανέστης Σερετίδης.

13. Κλήρωση και ορισμός Δημοτικού Συμβούλου στην Επιτροπή Παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών (ειδικά για τη συντήρηση οχημάτων). Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ανέστης Σερετίδης.

14. Καθορισμός χρονικών διαστημάτων για την κατάθεση των απαιτούμενων δικαιολογητικών ανανέωσης των επαγγελματικών αδειών πωλητών λαϊκών αγορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

15. Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου στο Διοικητικό Συμβούλιο του Οργανισμού κατά των Ναρκωτικών. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Τετάρτη 26 Ιουνίου 2019 12:04
Εγκρίθηκε το Open Mall της Ελασσόνας