Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 27-02-2018 και ώρα 14:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 27η του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2018 ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση προγραμματισμού προσλήψεων έκτακτου προσωπικού έτους 2018. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

2. Έγκριση της έκθεσης εσόδων – εξόδων Δ' τριμήνου 2017 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Έγκριση διενέργειας διαγωνισμού για την προμήθεια καυσίμων κίνησης και θέρμανσης και λιπαντικών για τις ανάγκες του Δήμου και των Νομικών του Προσώπων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Αποδοχή και απόδοση της χρηματοδότησης για την κάλυψη των λειτουργικών δαπανών των σχολείων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Φεβρουαρίου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

6. Σύσταση επιτροπών παραλαβής προμηθειών και υπηρεσιών σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4412/2016. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Σύσταση επιτροπής αξιολόγησης ενστάσεων που υποβάλλονται στο πλαίσιο υλοποίησης συμβάσεων προμηθειών και παροχής υπηρεσιών αξίας έως 209.000,00 €. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση της υπ' αριθμό 17/2017 μελέτης του έργου «Κατασκευή τοιχίου αντιστήριξης στην Τ.Κ. Λυκουδίου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

9. Έγκριση τοπικής κυκλοφοριακής ρύθμισης στην Δ.Κ. Βερδικούσιας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

10. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας του έργου «Κατασκευή νέας δημοτικής οδού παράπλευρα του κοινοτικού καταστήματος Δ.Κ. Βερδικούσιας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας του έργου «Ασφαλτόστρωση στην Τ.Κ. Μαγούλας της Δ.Ε. Ποταμιάς». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

12. Έγκριση πρωτοκόλλων προσωρινής και οριστικής παραλαβής έργων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

13. Εξέταση αιτήματος της RURAL CONNECT για μίσθωση δημοτικής έκτασης στον Οικισμό Ασπροχώματος με σκοπό την εγκατάσταση κόμβου τηλεπικοινωνιών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

14. Εξέταση αιτήματος του Πολιτιστικού Συλλόγου Λυκουδίου. Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

15. Έγκριση διάθεσης πίστωσης για την κάλυψη των δαπανών εορτασμού της 25ης Μαρτίου. Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

16. Έγκριση συμμετοχή τους Δήμου στην διακρατική πρόταση με τίτλο «The future perspective of the European Community» η οποία υποβλήθηκε από τον Δήμο Pomarico Ιταλίας. Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

17. Έγκριση συμμετοχή τους Δήμου στην διακρατική πρόταση με τίτλο «In Search of a Better Europe» με την πόλη Trstenik Σερβίας. Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

18. Εξέταση αιτημάτων για μίσθωση δημοτικών εκτάσεων με σκοπό την εγκατάσταση κτηνοτροφικών μονάδων στις Τ.Κ. Δρυμού, Κεφαλοβρύσου και Στεφανοβούνου (Οικισμός Λεύκης). Εισηγητής ο Δ.Σ. κ. Γεώργιος Παπαευθυμίου.

19. Έγκριση τροποποίησης του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

Συννημένα αρχεία

ΕΙΣΗΓΗΣΗ δ΄τριμήνου 2017

Πίνακας Αποδεκτών:
1. κ. Δήμαρχος.
2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.
3. κ. Πρόεδρο της Δ.Κ. Βερδικούσιας για τη συζήτηση του 9ου θέματος.
4. κ. Πρόεδρο της Τ.Κ. Λόφου για τη συζήτηση του 13ου θέματος.
5. κ. Πρόεδρο της Τ.Κ. Λυκουδίου για τη συζήτηση του 14ου θέματος.
6. κ.κ. Πρόεδροι των Τ.Κ. Δρυμού, Κεφαλοβρύσου και Στεφανοβούνου για τη συζήτηση του 18ου θέματος.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Τετάρτη 26 Ιουνίου 2019 12:04
Εγκρίθηκε το Open Mall της Ελασσόνας