Συνεχίζουμε τον εκσυγχρονισμό της ΔΕΥΑΕΛ

kopipitas1Θα συνεχίσουμε να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να εκσυγχρονίσουμε περισσότερο την ΔΕΥΑΕΛ». Τα παραπάνω δήλωσε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, μιλώντας στο προσωπικό της Δημόσιας Επιχείρησης Ύδρευσης και Αποχέτευσης Ελασσόνας, κατά τη διάρκεια της κοπής της πίτας, με αφορμή τη νέα χρονιά.

Ο κ. Ευαγγέλου συμπλήρωσε το μήνυμα του λέγοντας πως «η Δημόσια Επιχείρηση Ύδρευσης και Αποχέτευσης Ελασσόνας) είναι ένα σημαντικό εργαλείο πολιτικής, που συμβάλλει πραγματικά στην ανάπτυξη της περιοχής. Μικρά και μεγαλύτερα έργα, σχεδιάζονται από το ΔΣ της εταιρίας, σύμφωνα με τον προγραμματισμό μας και υλοποιούνται από τα στελέχη της Δημοτικής Επιχείρησης, δημιουργώντας τις απαραίτητες υποδομές για την επαρχία μας, λύνοντας προβλήματα και εκσυγχρονίζοντας το υφιστάμενο δίκτυο. Στην προσπάθεια αυτή θέλουμε συμπαραστάτες όλους τους κατοίκους τις επαρχίας, τους οποίους και καλούμε να δείχνουν συνέπεια στις υποχρεώσεις τους».

kopipitas2

Τρίτη 28 Αυγούστου 2018 06:05
Αναβολή εκδήλωσης

Η προγραμματισμένη, για σήμερα, εκδήλωση για την πανσέληνο του Αυγούστου, στην Άζωρο, αναβάλλεται λόγω καιρικών συνθηκών. Η χθεσινή εκδήλωση που ήταν προγραμματισ [ ... ]