Συνεχίζουμε τον εκσυγχρονισμό της ΔΕΥΑΕΛ

kopipitas1Θα συνεχίσουμε να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να εκσυγχρονίσουμε περισσότερο την ΔΕΥΑΕΛ». Τα παραπάνω δήλωσε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, μιλώντας στο προσωπικό της Δημόσιας Επιχείρησης Ύδρευσης και Αποχέτευσης Ελασσόνας, κατά τη διάρκεια της κοπής της πίτας, με αφορμή τη νέα χρονιά.

Ο κ. Ευαγγέλου συμπλήρωσε το μήνυμα του λέγοντας πως «η Δημόσια Επιχείρηση Ύδρευσης και Αποχέτευσης Ελασσόνας) είναι ένα σημαντικό εργαλείο πολιτικής, που συμβάλλει πραγματικά στην ανάπτυξη της περιοχής. Μικρά και μεγαλύτερα έργα, σχεδιάζονται από το ΔΣ της εταιρίας, σύμφωνα με τον προγραμματισμό μας και υλοποιούνται από τα στελέχη της Δημοτικής Επιχείρησης, δημιουργώντας τις απαραίτητες υποδομές για την επαρχία μας, λύνοντας προβλήματα και εκσυγχρονίζοντας το υφιστάμενο δίκτυο. Στην προσπάθεια αυτή θέλουμε συμπαραστάτες όλους τους κατοίκους τις επαρχίας, τους οποίους και καλούμε να δείχνουν συνέπεια στις υποχρεώσεις τους».

kopipitas2

Στο μαρτυρικό Δομένικο, εκεί όπου εβδομήντα πέντε χρόνια πριν βρήκαν μαρτυρικό θάνατο 140 κάτοικοι του χωριού, βρέθηκε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλο [ ... ]

Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2018 10:21
Συνάντηση Δημάρχου με Ιταλό Πρέσβη