Συνάντηση για την αντιπυρική προστασία στο Δημαρχείο Ελασσόνας

dsc03109.jpg

Τον Δήμαρχο Ελασσόνας, κ. Γιώργο Πασχόπουλο επισκέφτηκαν ο Διοικητής της 8ης ΕΜΑΚ, κ. Ζήσης Μπρούζας και ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Περιφέρειας Θεσσαλίας, κ. Νικ. Λαφύρης.

Θέμα τη συνάντησης ήταν ο συντονισμός των ενεργειών όλων των εμπλεκομένων υπηρεσιών για την καλύτερη οργάνωση της αντιπυρικής προστασίας ενόψει της καλοκαιρινής περιόδου.

Παρόντες στην συνάντηση ήταν ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Ελασσόνας, κ. Γρ Μουλτσιάς, η Δασάρχης Ελασσόνας, κ. Ζωή Φτίκα, ο αντιδήμαρχος Ελασσόνας, κ. Τηλ. Γκαμπέτας και υπηρεσιακοί παράγοντες.

Το Γραφείο Τύπου

Ξεκινούν αυτή την εβδομάδα τα τμήματα «Κύκλοι Άθλησης και Εργαστήρια Ευεξίας» με δεκάδες συμμετοχές πολιτών για 2η συνεχόμενη χρονιά από την Αντιδημαρχία Πολιτι [ ... ]

Κατά την αντιπυρική περίοδο 2024 και προς αποφυγή πυρκαγιών σε δασικές και αγροτικές εκτάσεις, παρακαλούνται οι μελισσοκόμοι που δραστηριοποιούνται στο δήμο Ελασσ [ ... ]

Παράταση για την υποβολή αιτήσεων – υπεύθυνων δηλώσεων άρδευσης, δίνει ο Δήμος Ελασσόνας στους αρδευτές μέχρι την Παρασκευή 17 Μαΐου 2024.

Τον Διευθυντή του Κέντρου Υγείας Ελασσόνας κ. Κώστα Βατάλη υποδέχτηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας, παρουσία του Αντιδημάρχου Οικονομικών και Διοικητικών Υ [ ... ]

ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΤΟΥ ΚΤΗΡΙΟΥ