Διακήρυξη Δημοπρασίας του Ο.Τ. Γ44 εμβαδού 57,30 τ.μ επί της οδού 6ης Οκτωβρίου στην Δ.Κ. Ελασσόνας

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας διακηρύττει, ότι εκτίθεται σε φανερή πλειοδοτική και προφορική δημοπρασία το Ο.Τ. Γ44 εμβαδού 57,30 τ.μ επί της οδού 6ης Οκτωβρίου στην Δ.Κ. Ελασσόνας.

Η δημοπρασία θα γίνει στο Δημοτικό Κατάστημα Ελασσόνας ενώπιον της Επιτροπής Δημοπρασιών Παρασκευή 2-6-2017, ώρα 11:00 έως 12:00. Σε περίπτωση άγονου διαγωνισμού, αυτός θα επαναληφθεί μετά από μία (1) εβδομάδα την ίδια ώρα στον ίδιο χώρο και με την ίδια επιτροπή στις 9-6-2017.

Ως ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς ορίζεται το ποσό των (10 €) δέκα ευρώ / τ.μ., πλέον χαρτοσήμου 3,6%.

Για να γίνει κάποιος δεκτός στη δημοπρασία σαν πλειοδότης πρέπει να καταθέσει στην Επιτροπή που διενεργεί τη δημοπρασία, γραμμάτιο συστάσεως εγγυήσεως του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων ή εγγυητική επιστολή ανεγνωρισμένης Τράπεζας ποσού (57,00 €) πενήντα επτά ευρώ.

Οι οφειλέτες του Δήμου και της ΔΕΥΑΕΛ δεν γίνονται δεκτοί ούτε σαν πλειοδότες ούτε σαν εγγυητές.

Η παρούσα και οι αναλυτικοί όροι της διακήρυξης διατίθενται δωρεάν στο site http://www.dimoselassonas.gr/ και στο «Διαύγεια». Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 24933 50244 (Κωνσταντίνου Βασίλειος).

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Για να δείτε τους όρους της διακήρυξης κάντε κλικ ΕΔΩ

Το καλοκαίρι του 2019, το Θεσσαλικό Θέατρο παρουσιάζει το έργο ΤΟ ΧΩΜΑ ΒΑΦΤΗΚΕ ΚΟΚΚΙΝΟ, που ανέβηκε με μεγάλη επ [ ... ]