Διακήρυξη Δημοπρασίας του Ο.Τ. Γ44 εμβαδού 57,30 τ.μ επί της οδού 6ης Οκτωβρίου στην Δ.Κ. Ελασσόνας

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας διακηρύττει, ότι εκτίθεται σε φανερή πλειοδοτική και προφορική δημοπρασία το Ο.Τ. Γ44 εμβαδού 57,30 τ.μ επί της οδού 6ης Οκτωβρίου στην Δ.Κ. Ελασσόνας.

Η δημοπρασία θα γίνει στο Δημοτικό Κατάστημα Ελασσόνας ενώπιον της Επιτροπής Δημοπρασιών Παρασκευή 2-6-2017, ώρα 11:00 έως 12:00. Σε περίπτωση άγονου διαγωνισμού, αυτός θα επαναληφθεί μετά από μία (1) εβδομάδα την ίδια ώρα στον ίδιο χώρο και με την ίδια επιτροπή στις 9-6-2017.

Ως ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς ορίζεται το ποσό των (10 €) δέκα ευρώ / τ.μ., πλέον χαρτοσήμου 3,6%.

Για να γίνει κάποιος δεκτός στη δημοπρασία σαν πλειοδότης πρέπει να καταθέσει στην Επιτροπή που διενεργεί τη δημοπρασία, γραμμάτιο συστάσεως εγγυήσεως του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων ή εγγυητική επιστολή ανεγνωρισμένης Τράπεζας ποσού (57,00 €) πενήντα επτά ευρώ.

Οι οφειλέτες του Δήμου και της ΔΕΥΑΕΛ δεν γίνονται δεκτοί ούτε σαν πλειοδότες ούτε σαν εγγυητές.

Η παρούσα και οι αναλυτικοί όροι της διακήρυξης διατίθενται δωρεάν στο site http://www.dimoselassonas.gr/ και στο «Διαύγεια». Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 24933 50244 (Κωνσταντίνου Βασίλειος).

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Για να δείτε τους όρους της διακήρυξης κάντε κλικ ΕΔΩ

Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2018