Πρόσκληση Συνεδρίασης Δημοτικής Επιτροπής, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, 20/02/2024

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                    Ελασσόνα 16/02/2024
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                       Αρ. Πρωτ: 3005
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Παύλου Πανδώρα
Τηλ: 2493350234                                            Προς: Τα μέλη της Δημοτικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                  Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν.3852/2010 όπως ισχύει, σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, την 20η του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2024 ημέρα Τρίτη και ώρα 13:30μ.μ.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ:

1. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για γνωμοδότηση (υπόθεση Τσακνάκη Αθανασίου).

2. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για παράσταση ενώπιον του Μονομελούς Πρωτοδικείου Λάρισας (υπόθεση Κυζιρίδη Κυριάκου).

3. Αποδοχή γνωμοδότησης της δικηγόρου κ. Κατσιάνα Χριστίνας (υπόθεση Αρσένη Κων/νου).

4. Έγκριση υλοποίησης πρακτικής άσκησης στο Δήμο Ελασσόνας.

5. Έγκριση τοποθέτησης κάδων για τη διαχείριση χρησιμοποιούμενων μαγειρικών ελαίων στο πλαίσιο πρόληψης δημιουργίας αποβλήτων στο Δήμο Ελασσόνας.

6. Επικαιροποίηση αμοιβών δικηγόρων.

7. Έγκριση τευχών Δημοπράτησης, Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης και συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού για την κατασκευή του έργου «Αντικατάσταση Κιγκλιδωμάτων Γυμνασίου Ελασσόνας».

8. Έγκριση εισήγησης περί Πλακόστρωσης Πεζοδρομίου επί της οδού Παύλου Μελά στην Ελασσόνα.

9. Έγκριση της μελέτης με τίτλο «Κατασκευή Καταφυγίου Αδέσποτων Ζώων Συντροφιάς».

10. Έγκρισή Σύνταξης και αποστολής προς την Επιτροπή του άρθρου 73 παρ. 9 του Ν. 44412/2016 Σχεδίου Απόφασης της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας σχετικά με την επάρκεια των επανορθωτικών μέτρων του Οικονομικού φορέα «ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ με δ.τ. «ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ Α.Ε.» προσφέροντα στο διαγωνισμό του έργου «ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΝΕΡΟΥ ΑΠΟ ΥΔΡΕΥΤΙΚΗ ΓΕΩΤΡΗΣΗ ΑΜΟΥΡΙΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗ ΝΕΡΟΥ ΣΕ Δ.Δ. ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΔΗΜΟΥ ΠΟΤΑΜΙΑΣ»

11. Έγκριση κίνησης υπηρεσιακού οχήματος εκτός ορίων της Περιφερειακής ενότητας του Δήμου Ελασσόνας..

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ. 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ