Άδεια διατήρησης κτηνοτροφικών εγκαταστάσεων εντός ή πλησίον κατοικημένων περιοχών

Εκδόθηκε Κοινή Υπουργική Απόφαση με αρ. 940/81279/04-08-2017 (ΦΕΚ 2741 Β') σε εφαρμογή του άρθρου 17α του Ν.4056/2012, η οποία καθορίζει τη διαδικασία και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για τη χορήγηση άδειας διατήρησης στάβλων εντός ή πλησίον κατοικημένων περιοχών.

Οι ενδιαφερόμενοι φορείς (φυσικά ή νομικά πρόσωπα) κτηνοτροφικών εγκαταστάσεων που λειτουργούσαν εντός ή πλησίον οικισμών, εφόσον επιθυμούν να συνεχίσουν τη λειτουργία τους, υποχρεούνται να υποβάλλουν αίτημα στην οικεία ΔΑΟΚ (Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής, Λάρισα, Θεοφράστου και Καλλισθένους 27).

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων ορίζεται η 4η Δεκεμβρίου 2017.

Για να δείτε αναλυτικά την ΚΥΑ πατήστε pdf-logo εδώ

Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2018
Πρόσκληση για την Τρίτη ηλικία

Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟ [ ... ]